Katowice
Centrum nowych form
Śląsk, jako obszar nierozerwalnie związany z górnictwem w powszechnej świadomości nie zawsze kojarzony jest z szeroko pojętą turystyką i wypoczynkiem. Zwiedzanie Katowic warto rozpocząć od Śródmieścia na którym zlokalizowane są jedne z najstarszych zabytków miasta. Warte uwagi są również Koszutka, Bogucice oraz Brynów.
Poznaj miasto
Nikiszowiec
Zabytkowe górnicze osiedle wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pierwotnie było to osiedle robotnicze dla górników z kopalni „Giesche”. Wśród jednolitych kamieniczek wyróżniają się: neobarokowy kościół, budynek administracyjny, łaźnia, kotłownia, szkoła oraz komisariat policji.
Spodek
Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek” to perła architektury modernistycznej i jedna z najsłynniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Obiekt stanowi miejsce rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz niezapomnianych koncertów i eventów.
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Nowopowstały budynek Narodowej Orkiestry Polskiego Radia pretenduje do miana najbardziej nowoczesnego obiektu muzycznego w Polsce i Europie. Niezwykły kształt wielkiej sali koncertowej potęguje efekt współuczestniczenia słuchaczy w koncercie. Przestrzeń wokół budynku zajmuje ogród sztuk ze skwerami, fontannami, amfiteatrami i instalacjami artystycznymi.
Muzeum Śląskie
Od 2015 roku instytucja mieści się w nowoczesnym kompleksie architektonicznym przy ulicy Dobrowolskiego. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje bogata kolekcja polskiego malarstwa, wystawy fotografii artystycznej, ekspozycja plakatu polskiego oraz bogate zbiory etnograficzne.
Dolina Trzech Stawów
Dolina Trzech Stawów to tereny zielone o powierzchni ok. 65 ha, położone w Muchowcu – śródmiejskiej dzielnicy Katowic. Turystów oraz mieszkańców przyciągają tu duże zbiorniki wodne, przystanie, kąpielisko z plażą, oraz ścieżki rowerowe i rolkowe.
Muzeum Historii Gitary
Muzeum zawiera bogatą kolekcję instrumentów lutniowych z różnych regionów świata i epok historycznych. Miejsce umożliwia granie na eksponatach. Ekspozycje gitar uzupełniają multimedia w postaci muzyki i opowieści. Zwiedzanie możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.
Pomnik Powstańców Polskich
Upamiętnia trzy wystąpienia zbrojne ludności śląskiej przeciwko władzom niemieckim, wywołane chęcią przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Pomnik ma formę trzech orlich skrzydeł symbolizujących trzy powstania śląskie z lat 1919-1921.
Teatr Śląski
Stanowi największą scenę dramatyczną Górnego Śląska. Składa się z czterech scen: Dużej, Kameralnej, w Malarni i w Galerii. Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego przedstawia zarówno propozycje własne, jak i spektakle z kraju i zagranicy.
Formularz kontaktowy
Zapytaj o apartament